Ogólnopolski Dzień Transplantacji w powiecie

Data publikacji: 26 stycznia 2023
Kilka osób stojących przy samochodzie. Dwie osoby są w mundurach policyjnych. Jeden z mężczyzn ma na sobie pomarańczową kurtkę. W tle zaparkowany radiowóz policyjny.

Dzisiaj pracownicy starostwa wraz z funkcjonariuszami tarnogórskiej drogówki oraz ratownikiem medycznym rozmawiali z kierowcami i pasażerami samochodów o prowadzonej akcji. Zainteresowanym przekazywano ulotki informacyjne dotyczące transplantacji. Do akcji włączył się również tarnogórzanin Pan Marek Breguła, który dzięki dawcy, jako pierwszy w Polsce przeszedł udaną operację przeszczepu płuc i serca.

Reprezentujący zarząd powiatu Stanisław Torbus wręczał kierowcom podręczne apteczki i zachęcał do podjęcia rozmów z najbliższymi odnośnie dawstwa.

POROZMAWIAJMY! Najbliżsi powinni znać Twoją decyzję.