Utrudnienia w ruchu

Data publikacji: 1 lutego 2023
Tarnogórski rynek.

Od 2 lutego w Tarnowskich Górach zaczynają się zdjęcia do filmu „Diabeł”. Filmowcy zaczynają pracę 2 lutego na ul. Św. Katarzyny, Kolejne dni to: 4 lutego Rynek i okolice, 6 lutego Park Miejski i okolice klubu Onyx, 7, 8, 9 lutego – okolice Rynku, 10 – Wyspiańskiego, 12 – koło Hali Targowej, 16 lutego (ostatni dzień) – parking na Piastowskiej.

W czasie kręcenie scen będą czasowe utrudnienia w ruchu w danej okolicy. Plany, miejsca, gdzie znajdzie się ekipa filmowa, będą zabezpieczone. W niektórych miejscach ekipa będzie korzystać z silnych reflektorów, zwyżki. O wszystkich niedogodnościach będziemy szczegółowo informować na stronie internetowej (tarnowskiegory.pl), na profilu Tarnowskie Góry – Srebrne Miasto, będziemy też rozdawać ulotki mieszkańcom ulic i okolic, gdzie kręcone będą kolejne ujęcia.

Filmowcy proszą, by w dniach kręcenia scen w danej okolicy przeparkować samochody.

Poniżej plan miejsc – planów filmowych:

  • 2 lutego w godz. 14.30-3.30

Świętej Katarzyny od skrzyżowania z ul. Opolską i ul Gen. Hallera. Dodatkowo mogą wystąpić utrudniania w obrębie I LO i skweru, na którym stoi armata.

Na ul. Św. Katarzyny kręcone będą sceny nocne, więc filmowcy zainstalują na wysięgnikach oświetlenie. Zwyżki staną na prywatnych posesjach. Kręcona też będzie scena kaskaderska, w czasie której padnie kilka strzałów nieostrymi pociskami.

Nikomu z mieszkańców nie grozi niebezpieczeństwo. Agregaty są wyciszone, nie hałasują. Choć w czasie scen ruch zostanie czasowo wstrzymany, wszyscy mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich domów.

  • 4 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia w obrębie rynku tarnogórskiego

  • 6 lutego w godz. 6-18.30

Pierwsza lokalizacja: Park Miejski przy barze; utrudnienia w samym Parku, wyłączone boisko przy muszli (parking dla samochodów technicznych).

Druga lokalizacja: klub Onyx, utrudnienia na skrzyżowaniu ul. T Królika, ul. Szymały, ul. Ks. Michała Lewka. Filmowcy proszą, by nie parkować w tych miejscach.

  • 7 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia w obrębie rynku tarnogórskiego, ul. Górnicza, ul. Tylna, ul. Krakowska, ul. Piastowska (pierwszy odcinek do sklepu Agricola), ul. Jurczyka, ul. Lompy. Filmowcy proszą, by nie parkować w tych miejscach.

  • 8 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia na ul. Karola Miarki. Filmowcy proszą, by nie parkować przy tej ulicy.

  • 9 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia na Rynku, ul. Tylnej, ul. Krakowskiej (do foto Melcer).

  • 10 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia na ul. Stanisław Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Gruzełki, ul. Beskidzka.

  • 12 lutego w godz. 8-22

Utrudnienia w obrębie parkingu przy Hali Targowej.

  • 16 lutego w godz. 14.30-2.30

Utrudnienia w centrum na ul. Piastowskiej i w obrębie parkingu przy dawnym kinie Europa.

To współczesny kryminał, z plejadą polskich i śląskich aktorów z tarnogórzanami – Piotrem Trojanem i Erykiem Lubosem w roli głównej, oraz gliwiczanką Aleksandrą Popławską. W roli głównej znajdą się także w tej produkcji Tarnowskie Góry: film pokaże miasto, ciekawe zaułki, park, restaurację, podziemne chodniki, sztolnię oraz wnętrza budynków. Premiera filmu, który finansowo wsparło również nasze miasto, zaplanowana jest na jesień tego roku.

źródło: Urząd Miasta Tarnowskie Góry

Zadzwoń teraz