Forum Edukacji Zawodowej

Data publikacji: 8 marca 2023
Dwa plakaty w ramkach z napisem Forum Edukacji Zawodowej. W tle grupa osób siedzących w sali.

7 marca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbyło się pierwsze powiatowe Forum Edukacji Zawodowej. Mając na uwadze dane dotyczące rynku pracy oraz zapotrzebowania na pracowników w określonych zawodach, powiat tarnogórski stale dostosowuje i doskonali ofertę placówek edukacyjnych.

Starosta Krystyna Kosmala przywitała gości i w kilku słowach odniosła się do tego jak istotne i ważne jest doskonalenie specjalistów w zawodach, których zaczyna brakować na rynku pracy.
W przygotowanym folderze dotyczącym Forum Edukacji Zawodowej Starosta zaznaczyła, że zdobywanie specjalistycznej wiedzy to odkrywanie świata i poznawanie samego siebie, każdy ma szansę stać się ekspertem wybranej dziedziny, poprzez osobiste zaangażowanie.

Podczas spotkania dedykowanego kadrze pedagogicznej tarnogórskich szkół podstawowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół średnich przedstawili oferty swoich placówek oraz przybliżyli osiągnięcia absolwentów, jak również prowadzoną sieć współpracy z uczelniami wyższymi i przyszłymi pracodawcami, którą stale poszerza każda z tarnogórskich szkół ponadpodstawowych.

Przeprowadzone analizy i zebrane dane pokazują jednoznacznie, że absolwenci szkół zawodowych szybko znajdują zatrudnienie i jest to bardzo dobrze zarabiająca grupa specjalistów. Szczegółowe dane dotyczące poszukiwanych specjalistów oraz rynku pracy przedstawiono w prezentacji przygotowanej przez Powiatowy Urząd Pracy.

Niebawem odbędą się targi edukacyjne, to doskonała okazja na osobiste zapoznanie się z ofertą wszystkich tarnogórskich szkół ponadpodstawowych- w tym szkół zawodowych, które oferują ciekawe kierunki oraz nowoczesne zaplecze edukacyjne.

Call Now ButtonZadzwoń teraz