II Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych

Data publikacji: 14 marca 2023
Zawodnicy podczas walki na macie

Dzisiaj odbył się II Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Klub Olimpiad Specjalnych „Sokoły ” Miedary we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Radzionkowie.

Celem imprezy jest popularyzacja judo jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, stworzenie możliwości spotkania dla zawodników i ich trenerów, a także kształtowanie charakteru.

W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z różnych rejonów Śląska, wystartowały zespoły tj. „Sokoły” Miedary, „Gumisie” Zabrze, „Chabry” Wodzisław, „Feniks” Bytom. Tegoroczną Olimpiadę uroczyście otworzył Pan Jan Wroński Dyrektor Oddziału Śląskiego PFRON.

Podziękowania za wsparcie odebrali osobiście Krzysztof Łoziński i Stanisław Torbus, którzy reprezentowali Zarząd Powiatu Tarnogórskiego oraz Kazimierz Gwóźdź Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy motywacji i kondycji oraz dziękujemy za sportowe emocje.