Powiatowe targi edukacyjne i dni otwarte

Data publikacji: 16 marca 2023
grupa osób na sali

Targi edukacyjne i dni otwarte, to wydarzenia mające przybliżyć przyszłym absolwentom podstawówek możliwości edukacyjne w szkołach ponadpodstawowych powiatu tarnogórskiego.  

W ramach dni otwartych szkoły przygotowały zróżnicowane formy promocji, np. w  „Chemiku” można było porozmawiać z przedstawicielami firm współpracujących ze szkołą w ramach realizacji praktyk zawodowych. Zainteresowani uzyskali informacje na temat możliwych ofert pracy po zakończeniu edukacji. Najlepszym przykładem byli sami absolwenci „Chemika” reprezentujący firmy i zakłady pracy. W tych dniach była okazja zobaczyć jedne z najnowocześniejszych laboratoriów w regonie, z którego na co dzień korzystają uczniowie.

W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach, odwiedzający uczniowie mogli zapoznać się z profesjonalnym zapleczem dydaktycznym. Mieli okazję zobaczyć rówieśników podczas zajęć w pracowniach oraz w części restauracyjnej, czy kuchni.

W Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach można było zostawić „głowę” podczas warsztatów z rzeźby 🙂. Zainteresowani poznali techniki wywoływania zdjęć, czy też podstawy rysunku i projektowania. Korytarze, wnętrza warsztatów oraz klas wyglądają inaczej niż w pozostałych szkołach, przypominają artystyczny charakter placówki, pracownie wypełnione są różnymi obrazami, zdjęciami czy rzeźbami ukazującymi warsztat uczniów i absolwentów szkoły.

To tylko wycinek z tego, co działo się w ostatnich dniach w szkołach ponadpodstawowych powiatu tarnogórskiego.

Ostatnie dwa dni były szczególnie istotne dla tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani, gdzie w najbliższym roku szkolnym będą się uczyć. Nasze licea cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak w ofercie jest także wiele ciekawych kierunków w klasach technicznych i szkołach branżowych.

Kto nie jest jeszcze zdecydowany lub ma pytania, może w każdy dzień od poniedziałku do piątku osobiście przyjść i dopytać o kierunki kształcenia, czy ofertę edukacyjną wybranej szkoły. Zapraszamy!

Zadzwoń teraz