KOMUNIKAT Wydziału Komunikacji

Data publikacji: 17 marca 2023
Dziewczyna stojąca przy drzwiach, która trzyma w rękach dokument z napisem wzór. Na drzwiach widnieje napis Wydział Komunikacji.

KOMUNIKAT : Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach
od dnia 01.03.2023r. wprowadził elektroniczne formularze wniosków w zakresie rejestracji pojazdów oraz praw jazdy.

Zachęcamy do skorzystania z naszych elektronicznych formularzy wniosków na stronie powiatu tarnogórskiego w zakładce Wydział Komunikacji, gdzie dostępne są:

Dokumenty do pobrania BIP

Rejestracja pojazdów lub Prawa jazdy

Wnioski do pobrania

Wnioski w postaci edytowalnego pliku PDF można pobrać i wypełnić na komputerze oraz wydrukować.

Do załatwienia spraw związanych z rejestracją pojazdów i dotyczących:
• rejestracji pojazdów nowych i używanych, krajowych i zagranicznych,
• wtórników dowodów rejestracyjnych,
• wymiany dowodów z powodu braku miejsca na wpis,
• wymiany dowodów rejestracyjnych z powodu zmiany adresu lub nazwiska właściciela,
• dopisania / wykreślenia współwłaściciela w dowodzie rejestracyjnym,
• czasowego wycofania i przywrócenia do ruchu pojazdu,
należy wcześniej dokonać rezerwacji terminu wizyty w Wydziale Komunikacji w systemie internetowym na stronie https://tarnogorski.bezkolejki.eu/wk

Pozostałe sprawy realizowane są w Wydziale Komunikacji bez wcześniejszego umawiania terminu wizyty po pobraniu:
• biletu E – dla spraw związanych z prawem jazdy
• biletu C – dla odbiorów dowodów rejestracyjnych, załatwienie wtórników tablic, dodatkowych tablic, tabliczek znamionowych, wydawanie zaświadczeń, zgłaszanie nabycia i zbycia pojazdów, demontaże pojazdów, wpisy w dowodzie rejestracyjnym (hak, L, VAT, gaz, TAXI,…),

W załączeniu przykładowy wzór wypełnienia wniosku w zakresie: