Powiatowy Konkurs Piosenki Przyrodniczej i Ekologicznej

Data publikacji: 27 kwietnia 2023

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzechu Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wieczorków w Orzechu zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu do udziału w „Powiatowym Konkursie Piosenki Przyrodniczej i Ekologicznej”. Patronem honorowym konkursu jest Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala oraz Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl.

Celem konkursu jest m.in. popularyzacja piosenek o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, kształtowanie postawy ekologicznej, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, a także zachęcanie placówek do promowania uzdolnionych wokalnie uczniów.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII z Gminy Świerklaniec oraz Powiatu Tarnogórskiego i zakłada przeprowadzenie dwóch etapów:
-Przesłuchania reprezentantów szkół zgłoszonych do Konkursu
-Koncert Laureatów

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępna na stronie:

Źródło: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzechu Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wieczorków w Orzechu