447 ofert pracy, 22 wystawców. Powiatowe Targi Pracy 2023

Data publikacji: 18 maja 2023
kilka osób podczas targów pracy, w tle baner z napisem targi pracy

W środę, 17 maja Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach zorganizował Targi Pracy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła starosta Krystyna Kosmala. W targach – oprócz zaproszonych wystawców – udział wzięli m.in.: przedstawiciele władz samorządowych, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy, Wolnego Cechu Rzemiosł Różnych oraz Izby Przemysłowo – Handlowej w Tarnowskich Górach, Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Katowic i innych organizacji.

Spotkanie – przy udziale osób bezrobotnych, poszukujących pracy, w tym obywateli Ukrainy, osób niepełnosprawnych oraz osób zainteresowanych problematyką rynku pracy – odbyło się w Tarnogórskim Centrum Kultury przy ulicy Sobieskiego.

W Targach udział wzięło 22 wystawców, wśród których znalazło się:

– 14 pracodawców z terenu powiatu i miast ościennych,

–  8 organizacji /instytucji (ZUS, PFRON o/ Śląsk, Fundacja Aktywizacja o/Katowice, Komenda Śląska OHP z Katowic, Wojskowe Centrum Rekrutacji z Gliwic, Zakład Karny Wojkowice, 5 Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór, PUP Tarnowskie Góry).

Pracodawcy oraz Urząd Pracy uczestniczący w Targach mieli do dyspozycji łącznie 447 miejsc zatrudnienia.

Wolne wakaty oferowane na Targach koncentrowały się  w przeważającej części w branżach:

– prac fizycznych oraz usług (różne stanowiska) – 141 miejsc pracy,

–  przetwórstwa i obróbki metali (103 oferty),

– pracy umysłowej (55 wakatów),

– z zakresu branż: gastronomia / hotelarstwo, transport / logistyka oraz elektryka / elektronika pracodawcy mieli do dyspozycji około 100 miejsc pracy.

Wśród pozostałych znalazły się oferty pracy w handlu, branży budowlanej, branży odzieżowej, informatycznej, usług osobistych / usług prozdrowotnych, w charakterze operatorów maszyn / urządzeń i innych.

Z ogółu dostępnych miejsc pracy – 16 wakatów przeznaczonych było dla  osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w różnych  zawodach i specjalnościach. Warto dodać, że osoby z dysfunkcjami zdrowotnymi  mogły na miejscu skorzystać ze wsparcia przedstawicieli PFRON-u oraz Fundacji AKTYWIZACJA.

Część zaproszonych pracodawców deklarowała możliwość przeszkolenia potencjalnych kandydatów do pracy pod kątem wymagań związanych bezpośrednio ze stanowiskiem pracy  (m.in. kursy prawa jazdy, uprawnienia do przewozu osób / towarów, szkolenia gastronomiczne i inne).

W trakcie Targów osoby zainteresowane mogły również zapoznać się z wieloma ofertami pracy w ramach sieci EURES (pośrednictwo pracy w krajach EU/EOG), które upowszechniane były przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Ochotniczy Hufiec Pracy.

Więcej na stronie PUP Tarnowskie Góry

kila osób rozmawia podczas targów pracy w Tarnogórskim Centrum Kultury