Zakończenie projektu „Club Dance TG – Bezpłatne zajęcia taneczne dla Seniorów 2”

Data publikacji: 3 lipca 2023
Grupa osób znajdująca się w dużej sali. W tle na ścianie znajduje się ogromne lustro.

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Club Dance TG – Bezpłatne zajęcia taneczne dla Seniorów 2″. Powiat Tarnogórski współfinansował realizację tego zadania w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Ostatnie zajęcia zakończono pokazem umiejętności tanecznych uczestników projektu i wręczeniem pamiątkowych certyfikatów. Gratulacje i wyrazy uznania wszystkim uczestnikom złożył wicestarosta Sebastian Nowak oraz przewodniczący rady powiatu Przemysław Cichosz.

Zajęcia, które odbywały się w Studio Tańca MK, były zorganizowane przez Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie. Grupę docelową stanowiły osoby powyżej 60 roku życia. Zajęcia umożliwiły uczestnikom nawiązywanie relacji społecznych, jak również solidaryzowanie się w pokonywaniu barier i trudności. Jak mówią organizatorzy przyjazna forma zajęć zachęciła seniorów do podjęcia aktywności, rozwijając ekspresję i zaangażowanie według ich indywidualnych możliwości. Zajęcia z seniorami prowadziły wykwalifikowane instruktorki tańca Pani Wiktoria Kliś i Pani Kamila Kropska.

Źródło: Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie.