Ogrodzenie „CEKUŚ” w nowej odsłonie

Data publikacji: 28 sierpnia 2023
ogrodzenie pałacu w Nakle Śląskim

W ubiegłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego, dzięki Państwa zaangażowaniu zwyciężył projekt „Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap II”. Właśnie zakończył się remont i prace budowlane związane z jego realizacją. Całkowity koszt tego projektu to 321.000 złotych.

Krzysztof Łoziński- członek zarządu powiatu wraz z naczelnik wydziału inwestycji Joanną Krawczyńską sprawdzili sposób wykonania ostatniego zadania oraz dokonali oględzin pozostałej części ogrodzenia. To już kolejna inwestycja obejmująca teren zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim zrealizowana ze środków Powiatu Tarnogórskiego.

Powiat Tarnogórski w ostatnich latach przeznaczył łącznie ponad 10 milionów na remonty i rewitalizacje terenu wokół pałacu. Największą inwestycją był generalny remont wnętrza pałacu, który pochłonął ponad 7,6 mln złotych, a także odnowienie wieży pałacu, gdzie koszt inwestycji to kolejne 1,5 mln złotych. Od zakończenia remontu w budynku działa Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Teren parku, który w ostatnich latach przeszedł rewitalizację wraz z zamontowaniem odpowiedniego oświetlenia, to kolejne inwestycje przekraczające pół miliona złotych. Obecnie, dzięki zaangażowaniu mieszkańców zakończono kolejne dwa projekty. Są one związane z odnową bram wjazdowych i ogrodzenia. Koszt  całkowity to prawie 660.000 złotych.

W najbliższym czasie będzie realizowana kolejna inwestycja na terenie zespołu pałacowo-parkowego. Będzie to budowa pałacowego placu zabaw dla dzieci.

Zadzwoń teraz