X Jubileuszowy „Szlachecki weekend”

Data publikacji: 7 września 2023
awatar X szlachecki weekend

W ramach 31. Europejskich Dni Dziedzictwa “ŻYWE DZIEDZICTWO – TRADYCJE OD POKOLEŃ” Centrum Kultury Śląskiej w Pałacu w Nakle Śląskim organizuje X Jubileuszowy „Szlachecki weekend”.

Serdecznie zapraszamy do parku pałacowego w dniu 16 września na wspaniałe atrakcje dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. A wśród nich zobaczymy pokazy walki, warsztaty tańca dawnego, pokazy broni, strzelanie z łuku, rzucanie włócznią, wyścigi drużyn w drewnianych nartach i wiele innych atrakcji historyczno-regionalnych.

Od godziny 15.00 do 19.00 będziemy świadkami wielkiego widowiska historycznego w plenerze – rekonstrukcji Turnieju Rycerskiego.

Pałac będzie można zwiedzać nieodpłatnie z przewodnikiem w sobotę 16 września o godz. 15.00 i 17.00 – możliwość rezerwacji miejsc pod numerem telefonu 505 802 207.

W niedzielę 17 września organizowany jest X RAJD ROWEROWY – “Śladami górnośląskiej szlachty… i nie tylko!” Rajd rowerowy jest imprezą cykliczną, będącą integralnym elementem Szlacheckiego weekendu, stanowiącą bardzo ciekawą, skierowaną do wszystkich grup wiekowych, formę upowszechniania wiedzy historycznej. Trasa każdorazowo wiedzie szlakiem rezydencji lub innego rodzaju obiektów związanych ze śląską arystokracją i historią.

W niedzielę ze względu na przebieg rajdu Pałac w Nakle Śląskim będzie zamknięty.

Szczegółowe informacje wydarzeniu: Cekuś kalendarium

Źródło: Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Zadzwoń teraz