Delegacja z Erlangen-Höchstadt z wizytą w powiecie

Data publikacji: 8 września 2023
spotkanie delegacji z Niemiec z członkami zarządu powiatu w salach pałacu Donnersmarcków w Nakle Ślaskim

Starosta Krystyna Kosmala wraz z zarządem powiatu, w zabytkowym pałacu Donnersmarcków w Nakle Śląskim, przyjęła delegację z partnerskiego powiatu Erlangen Höchstadt – Manfreda Bachmayera wicestarostę wraz z Eberhartem Irlingerem. Wśród gości byli także prezes UTW Magdalena Latacz, prezes StAŚ Beata Hetmańczyk, dyrektor „Gastronomika” Tomasz Respondek oraz dyrektor Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim Kamila Paradowska.

Podczas spotkania zostały poruszone kwestie dotyczące międzynarodowej współpracy z zakresu edukacji- w tym wymiany uczniów w ramach praktyk zawodowych, kultury i organizacji corocznych plenerów malarskich, a także współpracy członków UTW z rówieśnikami zamieszkującymi w powiecie Erlangen-Höchstadt. Jak mówiła Magdalena Latacz, jeden z zaplanowanych już wcześniej wyjazdów przedstawicieli uniwersytetu niestety pokrzyżowała pandemia. Jest więc wielka nadzieja, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania i wymiany doświadczeń tej grupy wiekowej w naszym powiecie oraz w Erlangen.

Po dyskusji oraz poczęstunku przygotowanym przez uczniów i nauczycieli „Gastronomika” cała grupa zapoznała się z pracami malarskimi, które powstały podczas tegorocznego Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w powiecie tarnogórskim oraz w Erlangen- Höchsradt. Wystawę prac będzie można zobaczyć do końca miesiąca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Serdecznie zapraszamy.

Call Now ButtonZadzwoń teraz