Eko-Chemik dla pięknego jutra

Data publikacji: 3 października 2023
osoby na sali - auli szkolnej siedzą na kszesłach

W ramach realizacji zadania z zakresu edukacji ekologicznej, obejmującego działania mające na celu kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego oraz propagowanie działań proekologicznych i zasady zrównoważonego rozwoju, dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Powiatu Tarnogórskiego 29.09.2023 odbyło się EkoWydarzenie „Eko-Chemik dla pięknego jutra”.

Warsztaty mikroskopowe i eko-chemiczne oraz warsztaty eksperckie prowadzone przez pracowników firmy Veolia: Panią Barbarę Bączek i Panią Klaudynę Madejczyk były skierowane do uczniów szkół podstawowych. Wstępem był wykład Pani Bogusławy Mikołajczyk pt. „Bo jak nie my to kto” i eko lekcja z @EkoEksperymentarium oraz gry i zabawy (m.in. puzzle, memory, quizzy).

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcji pierwszego polskiego pełnometrażowego filmu na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej „Punkt krytyczny. Energia OdNowa”, którego reżyserem jest dokumentalista Łukasz Bluszcz, a producentem Fundacja WWF. W nawiązaniu do filmu powstają plakaty o tematyce proekologicznej, które będą przypominać o tym, że dbałość o planetę jest zadaniem i odpowiedzialnością każdego z nas.

Ważność Eko-Wydarzenia została podkreślona obecnością przedstawicieli władz samorządowych. Przybyli Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego – Sebastian Nowak oraz członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego: Krzysztof Łoziński i Stanisław Torbus.

Goście – Uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami – mogli wziąć udział w grze terenowej. Jest to doskonała forma połączenia rozrywki z ważną tematyką ekologii i dbałości o środowisko.

Ponadto, w szkolnej auli odbył się pokaz mody ekologicznej – prezentowane są autorskie stroje przygotowane specjalnie na tę okazję przez uczniów klas drugich. EkoWydarzenie jest także wspaniałą okazją do integracji dla uczniów klas pierwszych, którzy biorą dziś udział w grze terenowej „Poznajemy zabytki Tarnowskich Gór”. Jej zwieńczeniem są gry i zabawy w duchu ekologii w restauracji „Leśniczówka”.

Dziękujemy Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

źródło: http://chemiktg.pl/eko-chemik-dla-pieknego-jutra/