Dzień Wszystkich Świętych – zmiany w organizacji ruchu drogowego

Data publikacji: 31 października 2023
radiowóz policyjny obok stoi policjant

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to bardzo ważne święta w Kościele katolickim w Polsce, skupiające najwięcej ludzi i rodzin wokół siebie. Jak co roku, w okolicach nekropolii spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów i pieszych. W niektórych miejscach wprowadzono ograniczenia w poruszaniu się samochodami.

Zmiany w organizacji ruchu w powiecie tarnogórskim dotyczą kilku miejsc, poniżej prezentujemy wprowadzone ograniczenia:

  • w Radzionkowie w dniach 31 października do 2 listopada ulice Orzechowska i Jaśminowa częściowo zostaną wyłączone z ruchu samochodów. Odbywał się będzie tylko ruch pieszych.
  • w Tarnowskich Górach w dniach od 27 października do 2 listopada przy ulicy Gliwickiej od skrzyżowania z ulicą Łomnickiego do ronda przy ulicy Wyszyńskiego zostanie umieszczony dodatkowo znak „zakaz zatrzymywania się”.
  • w Tarnowskich Górach w dniach od 27 października do dnia 2 listopada, przy ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ulicy Krótkiej do skrzyżowania z Obwodnicą /DK 11/, zostanie umieszczony znak „zakaz zatrzymywania się”.
  • w Kaletach od 30 października do 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy księdza Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ulicy księdza Rogowskiego, w ulicę Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ulicy Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywał się od ulicy księdza Rogowskiego – ulicą Pokoju – z wyjazdem przez ulicę Sobieskiego
  • w Nakle Śląskim przy ulicy Lipowej i Cmentarnej w dniach od 31 października do 2 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy

W zależności od potrzeb i natężenia ruchu, przy innych cmentarzach w powiecie tarnogórskim, ruchem mogą kierować policjanci, dlatego też apelujemy do kierowców o rozwagę i podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez mundurowych.

źródło: https://tarnowskie-gory.policja.gov.pl/

Zadzwoń teraz