Święto Niepodległości 2023

Data publikacji: 9 listopada 2023
plakat awatar święto niepodległości

Jak co roku wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowskie Góry oraz 5. Pułkiem Chemicznym zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz atrakcje towarzyszące.

10 listopada
16.00 – Rynek: Uroczysta odprawa i przemarsz na Cmentarz Wojenny.
16.30 – Cmentarz Wojenny: Apel Poległych, składanie kwiatów w miejscach pamięci.

11 listopada
10.00 – Kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła: Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy składanie kwiatów pod tablicami pamięci.
17.00 – Pałac w Rybnej: Uroczystość wręczenia honorowych wyróżnień osobom zasłużonym dla miasta oraz Koncert Orkiestry Młodzieżowej Śląskie Smyki.

plakat święto niepodległości

Na uroczystych obchodach nie kończy się świętowanie 11 listopada w Tarnowskich Górach. Stowarzyszenie Góry Kultury już po raz 13. zaprasza do radosnego świętowania Niepodległości w wigilię tego Święta w Hotelu Opera przy ul. Zamkowej 1. Uczestnicy po raz kolejny przywołają klimat przedwojennych bali.

W programie potańcówki :
20:00 – rozgrzewka z DJ Smyku
21:00 – Big Magnetic Band
Stroje z lat 20 i 30 mile widziane.
Zalecana rezerwacja miejsc pod numerem telefonu +48 32 381 88 70