Powiat wspomaga Dzieło Świętego Mikołaja

Data publikacji: 1 grudnia 2023
kilka osób w sali pałacu kawalera w Świerklańcu podczas akcji pakowania prezentów

Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w Dzieło Świętego Mikołaja oraz uczestniczyć w przygotowaniu i pakowaniu prezentów mikołajkowych. To przedsięwzięcie od kilkunastu lat jest kultywowane w naszym regionie i przyciąga coraz większą liczbę uczestników.

W imieniu zarządu powiatu do Pałacu Kawalera w Świerklańcu udał się Krzysztof Łoziński, który poprzez udział w pakowaniu prezentów promował oraz zachęcał do włączenia się w dzieło wraz z obecną na miejscu panią dyrektor Łucją Chrzęstek – Bar z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.

Akcja po raz pierwszy została zainicjowana w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim. Mikołaj z prezentami odwiedzi parafie, hospicja, szpitale, domy dziecka i domy pomocy społecznej w całym powiecie, województwie oraz kraju. W ostatnich latach ponad 10 tys. paczek trafiło do potrzebujących.

W dzieło zaangażowani są przedstawiciele władz samorządowych, administracji rządowej, służb publicznych, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej działalności.