Godziny pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie powiatu tarnogórskiego

Data publikacji: 2 stycznia 2024
apteka awatar 2024

Zapraszamy do zapoznania się z treścią uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu tarnogórskiego w 2024 roku oraz wykazem aptek ogólnodostępnych, działających na terenie powiatu.

Na terenie powiatu tarnogórskiego działają 42 apteki. Zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego co roku Rada Powiatu ustala rozkład godzin ich pracy. Przepisy wymagają by był on dostosowany do potrzeb ludności i zapewniał możliwość zakupu leków w porze nocnej oraz w niedziele i święta.

Dostępność świadczeń farmaceutycznych dla ludności w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy zapewnia Apteka DR.MAX funkcjonująca w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej 189, czynna całodobowo oraz Apteka DR. MAX funkcjonująca w Ożarowicach przy ulicy Wolności 90 czynna całodobowo.

Na ostatniej sesji radni podjęli stosowną uchwałę. Załączono do niej wykaz ogólnodostępnych aptek w powiecie. Większość aptek w powiecie otwarta jest od poniedziałku do soboty

Link do BIP z uchwałą oraz wykazem aptek: treść uchwały 2024