Rejestracja pojazdów zmiany w 2024 r.

Data publikacji: 5 stycznia 2024
awatar rejestracja pojazdu

Przypominamy Mieszkańcom Powiatu Tarnogórskiego, że od dnia 1 stycznia 2024 r. właściciel pojazdu jest obowiązany złożyć wniosek o rejestrację pojazdu w terminie 30 dni od dnia:
– nabycia pojazdu na terytorium RP,
– dopuszczenia do obrotu przez organ Krajowej Administracji Skarbowej pojazdu sprowadzonego z poza UE,
– sprowadzenia pojazdu na terytorium RP z krajów UE.

Natomiast w przypadku gdy właścicielem pojazdu jest przedsiębiorca prowadzący
na terytorium RP działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami termin do złożenia wniosku o rejestrację wynosi 90 dni.

W każdym przypadku właściciel pojazdu, po dokonaniu jego zbycia, jest obowiązany
do dokonania stosownego zawiadomienia w terminie 30 dni. Dla pojazdów zakupionych w 2024 r.
nie ma już możliwości zawiadamiania o nabyciu.

Przypominamy o konieczności umówienia wizyty na stronie internetowej https://tarnogorski.bezkolejki.eu/wk w celu rejestracji pojazdu. Zgłoszenia zbycia pojazdu są realizowane na bieżąco, bez konieczności umawiania wizyty.
Podstawa prawna – Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości (Dz . U. z 2023 r., poz. 1394)