Tworzymy przyjazne warunki dla pensjonariuszy DPS-ów

Data publikacji: 10 stycznia 2024
Wysoki budynek z balkonami.

Dzięki termomodernizacji, która została wykonana w ubiegłym roku, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach, cieszą się nową jakością warunków bytowych.
Inwestycja została objęta dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Powiat Tarnogórski pozyskał dofinansowanie z Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego w kwocie ponad 3,6 mln złotych, a łączny koszt inwestycji to blisko 5,5 mln złotych. Prace remontowo-budowlane miały na celu ograniczyć koszty funkcjonowania jednostki oraz poprawić warunki zamieszkania dla podopiecznych DPS-u.

W ramach projektu wykonano:
docieplenie ścian zewnętrznych,
izolację ścian fundamentowych,
wymianę stolarki budowlanej,
ocieplenie i odwodnienie dachów,
wymianę instalacji centralnego ogrzewania
remont instalacji odgromowej budynku,
wymianę oświetlenia zewnętrznego,
przebudowę podjazdów dla niepełnosprawnych oraz schodów,
remont balkonów,
remont nawierzchni.

DPS „Przyjaźń” to jeden z liczniej zamieszkałych DPS-ów na terenie naszego powiatu, w którym przebywa 130 mieszkańców przewlekle somatycznie chorych, a przez minione lata udzielono świadczeń blisko 400 osobom.

Powiat Tarnogórski realizując swoje zadania oraz wychodząc naprzeciw zaistniałym potrzebom realizuje szereg działań i inwestycji ukierunkowanych m.in. na poprawę jakości życia mieszkańców. Aktualnie trwa również budowa Domu Pomocy Społecznej w Strzybnicy.