Zakończono remont ogrodzenia CEKUŚ etap III

Data publikacji: 12 stycznia 2024
Ogrodzenie kamienne z ozdobną bramą wjazdową. W tle widoczne wysokie korony drzew bez liści oraz wysoka wieża.

Powiat Tarnogórski realizując swoje zadania oraz wychodząc naprzeciw zaistniałym potrzebom realizuje szereg działań i inwestycji. W grudniu 2023 r. zakończono „Remont ogrodzenia zespołu pałacowo – parkowego w Nakle Śląskim – etap III”. Zakres wykonanych robót remontu odcinka ogrodzenia kamiennego zlokalizowanego od strony ul. Głównej obejmuje:

• oczyszczenie nacieków i zawilgoceń,
  • uzupełnienie istniejących ubytków w czapach betonowych,
  • uzupełnienie istniejących ubytków w konstrukcji słupków murowanych między przęsłami,
  • uzupełnienie istniejących ubytków w pokryciu przęseł,
  • uzupełnienie fug.

Umowę z wykonawcą EXPANCE Sławomir Czapiewski na realizację tego etapu prac, zawarto w październiku 2023 r. Całkowity koszt zadania wyniósł 104 500,00 zł. To już kolejna inwestycja obejmująca teren zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim zrealizowana ze środków Powiatu Tarnogórskiego, mająca na celu poprawę estetyki i bezpieczeństwa tego wyjątkowego miejsca na mapie powiatu.