Bezpieczne Ferie 2024

Data publikacji: 26 stycznia 2024
Awatar, napis Bezpieczne Ferie Zimowe.

Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja pn. „Bezpieczne Ferie 2024”.

Wojewoda Śląski przekazał służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia kolejnej edycji tej akcji w naszym regionie, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zimowego dzieciom i młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Państwowe służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego dzieci i młodzieży pod kątem bezpieczeństwa.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną.

Całodobowa Linia Interwencyjna: 32 20 77 077

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy powiadomić właściwą komendę policji o chęci przeprowadzenia takiej kontroli- dla naszego powiatu to KPP Tarnowskie Góry (wyznaczone miejsce kontroli: Tarnowskie Góry, ul. Obwodnica, parking przy Parku Wodnym).

Informacje i dokumenty związane z akcją „Bezpieczne Ferie 2024” znajdują się na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Na terenie Powiatu Tarnogórskiego, pod numerem telefonu 478 518 667 czynne jest całodobowo Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie również można zgłaszać interwencje związane z akcją „Bezpieczne Ferie 2024”.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.