Za nami LXI sesja Rady Powiatu

Data publikacji: 1 lutego 2024
Grupa osób zgromadzona w dużej sali. W tle mężczyzna przy mównicy, za którym znajduje się ściana z wyświetlonym obrazem z rzutnika.

W miniony wtorek odbyła się pierwsza tegoroczna sesja Rady Powiatu. Jednym z tematów obrad była współpraca Powiatu Tarnogórskiego z Gminą Tarnowskie Góry. Powiat Tarnogórski realizując swoje zadania oraz wychodząc naprzeciw zaistniałym potrzebom realizuje szereg działań i inwestycji ukierunkowanych m.in. na poprawę jakości życia mieszkańców, czy też wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.
W ramach współpracy Powiat Tarnogórski udzieli ze swojego budżetu pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Tarnowskie Góry w kwocie 160.000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu mieszkania przy ul. Gliwickiej 17 w Tarnowskich Górach, przeznaczonego na prowadzenie Rodzinnego Domu Dziecka.
Podczas sesji podjęto również m.in. uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tarnogórskiego na 2024 rok , a także w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tarnogórskiego na lata 2024-2028.