Przebudowa i remont lokali mieszkalnych przy ul. Opolskiej 26a/6 i 26b/3 w Tarnowskich Górach na potrzeby mieszkań chronionych/treningowych

Data publikacji: 14 marca 2024
awatar przebudowa i remont

Powiat Tarnogórski wychodząc naprzeciw zaistniałym potrzebom realizuje szereg działań i inwestycji. Przedstawiamy zadanie pn. „Przebudowa i remont lokali mieszkalnych przy ul. Opolskiej 26a/6 i 26b/3 w Tarnowskich Górach na potrzeby mieszkań chronionych/treningowych”.

Przedmiotem projektu jest przebudowa i remont lokali mieszkalnych położonych w Tarnowskich Górach przy ul. Opolskiej 26a/6 oraz 26b/3, w wyniku których zostaną utworzone dwa mieszkania chronione/treningowe o łącznej powierzchni użytkowej 127,43 mkw.
Przewiduje się przebudowę lokali mieszkalnych wraz z ich kapitalnym remontem w tym, przebudową instalacji wewnętrznych (elektrycznych, centralnego ogrzewania, kanalizacji sanitarnej, wody i gazu). W ramach zadania przewiduje się zmianę układu pomieszczeń lokali celem dostosowania ich dla potrzeb mieszkalnych 4 osób (dla każdego lokalu) wraz z wydzieleniem wspólnego przeznaczonego dla potrzeb socjalnych oraz rekreacyjnych.
Remont oraz przebudowa mieszkań ma na celu wsparcie osób, które opuszczają pieczę zastępczą i pragną rozpocząć samodzielne życie, ale potrzebują dodatkowego wsparcia i przygotowania do tego kroku. Jest to tymczasowe mieszkanie, w którym zapewniony zostanie nie tylko dach nad głową, ale także pomoc w nauce umiejętności praktycznych i społecznych potrzebnych do życia samodzielnego.

Mieszkanie treningowe to bezpieczne i stabilne środowisko, w którym wychowankowie mogą rozwijać umiejętności niezbędne do samodzielnego życia, takie jak prowadzenie gospodarstwa domowego, zarządzanie finansami, czy podjęcie zatrudnienia. To także miejsce, w którym otrzymają wsparcie w przejściu z opieki zastępczej do samodzielnego życia.

Wartość całkowita projektu: 313 581,84 zł
Finansowe wsparcie: 250 865,47 zł
Fundusz: Fundusz Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego zasilany środkami z budżetu państwa
Data podpisania umowy o finansowe wsparcie: 01.03.2024

Zadzwoń teraz