Czesi odwiedzili nasz powiat

Data publikacji: 22 marca 2024
grupa osób na sali sesyjnej podczas wspólnego zdjecia

Starosta Krystyna Kosmala wraz z członkami zarządu Sebastianem Nowakiem, Krzysztofem Łozińskim oraz Stanisławem Torbusem przyjęli w siedzibie starostwa grupę uczniów i nauczycieli ze szkoły specjalnej z Opawy w Czechach.

Goście przebywali w naszym powiecie w ramach programu edukacyjnego Erasmus + , gdzie cały pobyt spędzili pod skrzydłami tarnogórskiego specjalnego ośrodka szklono wychowawczego w Tarnowskich Górach. Wspólnie z uczniami i nauczycielami uczestniczyli w zajęciach artystycznych, warsztatach kulinarnych i zawodach sportowych.

Podczas spotkania w starostwie, uczniowie i nauczyciele opowiedzieli gdzie i co im się podobało podczas pobytu oraz na koniec spotkania otrzymali pamiątkowe powiatowe gadżety.

Przez cały pobyt towarzyszyła im dobra energia i najlepsi pedagodzy wraz z dziećmi z naszego ośrodka.