V Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy

Data publikacji: 12 kwietnia 2024
Grupa osób na ulicy. Na pierwszym planie osoba odwrócona plecami w pomarańczowym kombinezonie z napisem ratownik.

12 kwietnia pod patronatem Starosty Tarnogórskiego Krystyny Kosmali, odbyła się kolejna edycja zawodów z pierwszej pomocy. Zawody zorganizował Harcerski Klub Ratowniczy- Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej. Rozpoczęcie zawodów obyło się w Tarnogórskim Centrum Kultury, w którym uczestniczył reprezentując zarząd powiatu Stanisław Torbus. W kilku lokalizacjach na terenie miasta Tarnowskie Góry przeprowadzono pozorowane symulacje związane z udzielaniem pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia. Pozoracje były na tyle realne, że przy każdej z nich musieli czuwać organizatorzy, aby przechodnie nie powiadamiali służb o zdarzeniu. Celem tych działań jest zwiększenie świadomości świadków zdarzeń.

W tegorocznych zawodach wystartowały drużyny z takich miast jak Jastrzębie Zdrój, Lubliniec, Knurów oraz z terenu naszego powiatu. Wszystkim drużynom dziękujemy za zaangażowanie i udział w zawodach.