Kolejne inwestycje łączące gminy

Data publikacji: 16 kwietnia 2024
część ulicy i chodniki

Realizowane zadanie „Remont drogi powiatowej nr 3271S – ulicy Radzionkowskiej w Tarnowskich Górach” poprawi komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych, którzy nie tylko zamieszkują w dzielnicy Bobrowniki, ale też codziennie pokonują odcinek pomiędzy Radzionkowem, a Tarnowskimi Górami.

Starosta Krystyna Kosmala wraz z pracownikami starostwa, a także obecnym na miejscu burmistrzem Arkadiuszem Czechem sprawdziła postęp wykonywanych prac. Wszelkie uwagi w zakresie realizacji zadania, a także dalszej możliwości poprawy stanu chodników i dróg w tym rejonie omówione zostały z burmistrzem.

Obecny remont tego odcinka to też chwilowe utrudnienia dla mieszkańców i kierowców. Całkowicie wyremontowany, kolejny odcinek drogi, łączący Tarnowskie Góry i Radzionków wraz z infrastrukturą czyli: remont nawierzchni jezdni, remont chodnika, regulacja studzienek, docelowa organizacja ruchu, wpłynie bezpośrednio na bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się pomiędzy gminami.

Wartość zadania: 2 328 515,52 zł brutto. Wykonawcą jest firma General Development sp. z o.o. z TG”. Zakładany termin relacji to wrzesień br. Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 1 164 257, 76 zł.

Zadzwoń teraz