Otwarcie Maszynowni Żywiołów

Data publikacji: 19 kwietnia 2024
Grupa osób stojących obok siebie do wspólnego zdjęcia przed budynkiem "Maszynownia Żywiołów".

Na mapie powiatu tarnogórskiego znalazło się kolejne wyjątkowe miejsce.

Wczoraj otwarto nowoczesne centrum edukacji „Maszynownia Żywiołów” w Tarnowskich Górach. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przy wsparciu partnerów projektu, zrealizowało kolejną atrakcję, a tym samym przestrzeń tzw. edukacji ekologicznej.

W otwarciu i prezentacji obiektu uczestniczyli zaproszeni goście. Zarząd powiatu reprezentowali Starosta Krystyna Kosmala i członek zarządu Stanisław Torbus.

Dzięki realizacji projektu maszynownia zyskała nowy blask, powstało niezwykłe centrum edukacji, poświęcone żywiołom, które od wieków kształtują nasz świat. Na pierwszym planie ukazana została fascynująca historia wody.