Nowe władze Powiatu Tarnogórskiego

Data publikacji: 7 maja 2024
Zarząd Powiatu Tarnogórskiego zasiadający przy stole z mikrofonami. W tle ściana z dwoma zdjęciami.

Starostą Powiatu Tarnogórskiego został Adam Chmiel. Doświadczony samorządowiec, absolwent Akademii Rolniczej im. H. Kołłątaja w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu strategii i zarządzania przedsiębiorstwami, audytu energetycznego, a także Master of Business Administration. Radnym Powiatu Tarnogórskiego jest od 2001 roku. Ponadto w latach 2010-2012 oraz 2014-2018 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Wicestarostą Powiatu Tarnogórskiego została Anna Kubica, ekspert z zakresu pozyskiwania funduszy oraz projektów unijnych, w samorządzie pracuje od 20 lat. Od 2016 roku pełniła funkcję Zastępcy Wójta Gminy Świerklaniec. Wybrano również etatowych członków zarządu, którymi zostali Dariusz Szopa i Dariusz Wysypoł. Dariusz Szopa od 25 lat zawodowo związany jest z samorządem lokalnym, dotychczas zajmował kierownicze stanowisko w Urzędzie Miasta Radzionków. Dariusz Wysypoł, ekspert z zakresu energetyki i długoletni radny miasta Radzionków oraz radny powiatowy, gdzie w poprzedniej kadencji rady pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tarnogórskiego. Nieetatowym Członkiem Zarządu Powiatu Tarnogórskiego został Sebastian Nowak. Radny Rady Gminy Świerklaniec w kadencji 2010-2014. W latach 2018-2024 Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego.