60 minut aktywności fizycznej

Data publikacji: 13 maja 2024

Pod koniec kwietnia br. odbyła się Powiatowa Spartakiada dla Osób Niepełnosprawnych „60 minut aktywności fizycznej” na Jubileusz 60-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Istotnym celem olimpiady była integracja młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk oraz wskazanie wartości płynących z udziału w szeroko rozumianej rywalizacji sportowej.

W zawodach udział wzięły drużyn z:
– Zespołu Szkół z Radzionkowa,
– Zespołu Szkół Specjalnych z Piekar Śląskich,
– Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 z Chorzowa,
– Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych ze Stalowej Woli,
– Dom Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim,
– Rehabilitacja 25 plus,
– Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Tarnowskich Górach.

Zawodnicy poszczególnych drużyn rozegrały różnorodne konkurencje sprawnościowe. Istotnym celem olimpiady była integracja młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk oraz wskazanie wartości płynących z udziału w szeroko rozumianej rywalizacji sportowej. Udział w Spartakiadzie przyczynił się do propagowania zdrowego stylu życia, kształtowania postaw prospołecznych i prozdrowotnych.

Pomocy i wsparcia pełnosprawnym zawodnikom udzielali wolontariusze z Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych w Tarnowskich Górach–serdecznie dziękujemy!

Impreza była organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno– Wychowawczy w Tarnowskich Górach i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”, a finansowana przez Powiat Tarnogórski.

źródło: SOSW w Tarnowskich Górach

Zadzwoń teraz