Przygotowania do forum

Data publikacji: 18 maja 2024

W czwartek odbyło się spotkanie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim. Członkowie rady zebrali się w sprawie przygotowywanego na czerwiec forum dla osób niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczył starosta Adam Chmiel, który przedstawił spostrzeżenia dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych, ale także i starszych, których status nie jest określany jako osoby niepełnosprawnej, jednak ich aktywność jest mocno ograniczona, ze względu na bariery komunikacyjne, środowiskowe czy społeczne.

Tematem przewodnim tegorocznego forum będzie niepełnosprawność, której nie widać, czyli wspomagamy i pomagamy osobom z autyzmem. To przebieg i scenariusz forum został szczegółowo omówiony przez członków rady. Już teraz serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do udziału. Forum odbędzie się 11 czerwca we wtorek w starostwie powiatowym przy ulicy Karłuszowiec 5, w godzinach 12.00-16.00. Szczegóły i program poznacie Państwo w najbliższym czasie.