2,7 mln złotych na środowiskowy dom samopomocy

Data publikacji: 12 czerwca 2024
awatar ogłoszenie

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w latach 2024 -2028 w zakresie pomocy społecznej. Na realizację zadań wyłonionych w konkursie, Zarząd Powiatu Tarnogórskiego przeznaczy kwotę w wysokości 2 726 584,64 zł.

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie podmiotu, któremu zostanie zlecona realizacja zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej polegającego na prowadzeniu środowiskowego domu samopomocy typu łączonego ABC tj. dla osób przewlekle psychicznie chorych, osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych przeznaczonego na 20 miejsc, wraz z udzieleniem dotacji.

Szczegóły konkursu na BIP w Uchwale nr 7/36/2024 Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z dnia 10 czerwca 2024 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w latach 2024 – 2028 w zakresie pomocy społecznej.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Powiecie Tarnogórskim powinien funkcjonować 5 dni w tygodniu, 8 godzin dziennie, w tym co najmniej przez 6 godzin dziennie prowadząc zajęcia z uczestnikami, a pozostały czas przeznaczyć na czynności porządkowe, przygotowanie do zajęć, uzupełnianie prowadzonej dokumentacji, a także zapewnienie opieki uczestnikom w trakcie dowożenia na zajęcia lub odwożenia po zajęciach, jeżeli dom zapewni usługi transportowe.

Środowiskowy Dom Samopomocy powinien funkcjonować i realizować zadania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 09 grudnia 2010 r. w sprawie środowiskowych domów samopomocy (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 249) i ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 901 z późn.zm.).

Środowiskowy dom samopomocy będzie świadczył usługi dla 20 osób w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi oraz treningów umiejętności społecznych, polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności społecznych w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym, zgodnie z §14 ww. rozporządzeń.