II Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji: 12 czerwca 2024
gala dzień godności utalentowani

W Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie odbyła się kolejna edycja wydarzenia pt. II Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Utalentowani. Wydarzenie, które odbyło się w miniony wtorek 4 czerwca, integruje oraz uczy szacunku i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.
Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Godności były słowa przysięgi olimpiad specjalnych: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.
W organizację tego wydarzenia oprócz Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie włączyły się także: Zespół Dziennych Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych w Radzionkowie oraz Centrum Kultury Karolinka.
Uroczystego otwarcia II Dnia Godności dokonali dyrektor Izabela Mnich i dyrektor Aneta Janiec wraz z sekretarzem Urzędu Miasta Radzionków Krzysztofem Czyżem oraz Dariuszem Szopą – członkiem zarządu powiatu.
W imieniu zarządu powiatu Dariusz Szopa przywitał uczestników oraz podziękował za przygotowanie wszystkim opiekunom i nauczycielom.
Dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym za przygotowanie tego szczególnego dnia, za inicjatywę i wszystkie nowe pomysły mogące wspierać dzieci i młodzież w aktywnym życiu społecznym i kulturalnym w naszym powiecie – mówił Dariusz Szopa.
Wszystkie przygotowane występy kończyły się owacjami na stojąco. To świadczy o tym z jak wielkim zaangażowaniem wszyscy uczestnicy przygotowali się do tego szczególnego dnia, który zapisał się już na stałe w kalendarzu kulturalno-edukacyjnym powiatu tarnogórskiego.