„H2O to jest to!” w tarnogórskiej Sorbonie

Data publikacji: 26 czerwca 2024
Grupa osób zgromadzona w korytarzu budynku. W tle tablica z informacjami.

21 czerwca w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach odbyło się uroczyste otwarcie poidełka filtrowanej wody pitnej z zestawem do napełniania butelek, ufundowanego przez Hutę Cynku Miasteczko Śląskie. Instalacja została zrealizowana w ramach projektu „H2O to jest to!”.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in. reprezentujący zarząd powiatu- członek zarządu Dariusz Szopa, naczelnik Wydziału Kontroli i Zarządzania Jednostkami Oświatowymi Ewa Lukosz, przedstawiciele Huty Cynku Miasteczko Śląskie, nauczyciele oraz uczniowie z tarnogórskiej Sorbony.

Veolia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp z o.o. Tarnowskie Góry, będąc partnerem projektu zapewnia najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowników poidełka, poprzez nieodpłatne badanie wody.

Poidełko wody pitnej z zestawem do napełniania butelek będzie dostępne dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły, zachęcając do korzystania z własnych, wielorazowych butelek i tym samym przyczyniając się do zmniejszenia zużycia plastiku.

Zadzwoń teraz