Międzynarodowy Plener Artystyczny

Data publikacji: 2 lipca 2024
Grupa osób zgromadzona na placu przed budynkiem.

Wraz z początkiem lipca rozpoczynamy Międzynarodowy Plener Artystyczny, podczas którego na pracach malarzy uwiecznione zostaną atrakcje powiatu tarnogórskiego. Artyści przyjechali do nas z Niemiec, Czech, Ukrainy i różnych części Polski.

Starosta Adam Chmiel wraz z członkiem zarządu Dariuszem Szopą, serdecznie powitał dwudziestu czterech artystów i otworzył tegoroczny plener. W spotkaniu uczestniczyli również reprezentując tarnogórski magistrat Piotr Korab oraz Mariusz Jarząbek. Gospodarze życzyli artystom sił twórczych i wciąż nowych inspiracji do tworzenia dzieł, a także sprzyjającej pogody. 7 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się wernisaż prac powstałych podczas pleneru, na który już teraz serdecznie zapraszamy.