Budżet partycypacyjny – trwa procedura weryfikacyjna

Data publikacji: 3 lipca 2024
awatar budżet partycypacyjny powiat tarnogórski 2025

W IX edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy złożyli 15 projektów. Wszystkie z nich zostały zweryfikowane pozytywnie pod względem formalnym.

Kolejnym etapem jest weryfikacja merytoryczna, która obejmuje sprawdzenie m.in. czy wskazana we wniosku lokalizacja projektu znajduje się na nieruchomości powiatowej, czy zakres projektu i koszty szacunkowe mieszczą się w puli środków przeznaczonych dla danej gminy powiatu tarnogórskiego oraz czy zadanie jest wykonalne pod względem prawnym, proceduralnym i technicznym.

Do dnia 30 sierpnia br. poznamy ostateczną listę projektów wybranych do głosowania: link do harmonogramu budżetu partycypacyjnego

Lista złożonych projektów:

1. Bezpieczna Droga.
  2. Bezpieczna droga do domu i sklepu w Zbrosławicach.
  3. Bezpieczne skrzyżowanie w Ożarowicach.
  4. Budowa chodnika, wykonanie przejścia dla pieszych, zakup 12 radarowych wyświetlaczy prędkości.
  5. Dobrze wejść do Technikum nr 13 w Radzionkowie.
  6. Eko pracownia pod chmurką z zieloną strefą relaksu w Tarnogórskiej Sorbonie.
  7. Laboratorium Natury.
  8. Odtworzenie rowów przydrożnych wzdłuż dróg powiatowych na terenie Gminy Zbrosławice.
  9. Poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych w gminie Krupski Młyn.
  10. Remont dróg (wykonanie nakładki asfaltowej) w parku przy Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.
  11. Remont i odbudowa chodnika przy ulicy Dworcowej w Miasteczku Śląskim, fragment chodnika od ul. Sportowej w kierunku ulicy ceramicznej …do końca.
  12. Remont kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 3250S w Kaletach Drutarni.
  13. Ślonsko gościna czyli gryfny tyn nasz Ślonsk.
  14. Tężnia solankowa im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach.
  15. Wykonanie bezpiecznego dojścia do ROD „Wieczorek” w ciągu drogi powiatowej nr 3276S ul. Bytomskiej w Tarnowskich Górach.

Szczegóły dotyczące każdego z w/w projektów znajdują się w zakładce „projekty” na stronie internetowej budżetu partycypacyjnego: link do projekty