Umowa na remont DP 3209 S w Tworogu i Nowej Wsi Tworoskiej

Data publikacji: 22 lipca 2024
kobieta i trzech mężczyzn na tle ścinki i flag polski, powiatowej i unijnej

W siedzibie  Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach w obecności Starosty – Adama Chmiela, Wicestarosty – Anny Kubicy oraz Członka Zarządu Powiatu – Dariusza Wysypoła podpisano dziś umowę na remont DP 3209S ul. Powstańców Śląskich w Tworogu i ul. Wiejskiej w Nowej Wsi Tworoskiej. Zadanie będzie współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz gminy Tworóg.

Remont drogi na odcinku długości prawie 1 700 mb będzie obejmował m.in.: rozbiórkę istniejącej nawierzchni, ułożenie warstwy wiążącej z mieszanek mineralo – bitumicznych, ułożenie warstwy ścieralnej, ułożenie nowej nawierzchni chodników, budowę kompletnych wpustów odwodnienia ulicznego wraz z przykanalikami, czyszczenie wraz z profilowaniem rowów przydrożnych, wykonanie poboczy z destruktu asfaltowego, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego grubowarstwowego.

Wykonawcą robót jest firma OLS Sp. z o.o., Sp.k. z siedzibą w Lublińcu.

Koszt inwestycji wynosi blisko 3,5 mln zł, z czego pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to ponad 1,7 mln zł.

Zakończenie prac planowane jest w terminie 10 miesięcy od podpisania umowy.