Bohaterowie są wśród nas

Data publikacji: 24 lipca 2024
Grupa osób stojących obok siebie. W tle baner z znakiem policji.

Wczoraj Starosta Adam Chmiel w imieniu Zarządu Powiatu złożył osobiste gratulacje Panu Robertowi ze Świętochłowic, który 13 lipca wypoczywając nad zalewem Nakło-Chechło dokonał bohaterskiego czynu.

Pan Robert zauważył tonące 6-letnie dziecko i mężczyznę. Dzięki natychmiastowej reakcji uratował on 6-letnie dziecko, które znalazło się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Pozostali świadkowie zdarzenia ruszyli na pomoc i uratowali życie 41-letniemu mężczyźnie.

Starosta podziękował Panu Robertowi za niezwykłą postawę godną uznania, stanowiącą wzór do naśladowania dla całego społeczeństwa.

W podziękowaniach uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach inspektor Sławomir Bylicki wraz z przedstawicielami Gminy Świerklaniec, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz związków zawodowych.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach.