Budżet partycypacyjny

Data publikacji: 30 sierpnia 2024
awatar budżet partycypacyjny powiat tarnogórski 2025

Zakończyła się ocena merytoryczna 15 projektów zgłoszonych do
IX edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2025 r.

W obecnej edycji zgłoszono 15 projektów do budżetu partycypacyjnego.

Na posiedzeniu w dniu 22 sierpnia br. Komisja opiniująca zaakceptowała 14 z nich, kwalifikując je tym samym do głosowania społecznego. W chwili obecnej trwa procedura odwoławcza dla jednego projektu, który został odrzucony ze względów merytorycznych. Szczegóły znajdziesz w zamieszczonym poniżej linku.

Budżet partycypacyjny

O tym, które projekty będą realizowane w 2025 r., mieszkańcy zdecydują w głosowaniu internetowym w dniach od 30 września do 14 października 2024 roku.

Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich zgłoszonych projektów z podziałem na dwie pule:

330 000 zł przeznaczone dla gmin: Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Zbrosławice:

1. Bezpieczna droga do domu i sklepu w Zbrosławicach – projekt przyjęty.
  2. Budowa chodnika, wykonanie przejścia dla pieszych, zakup 12 radarowych wyświetlaczy prędkości – projekt przyjęty
  3. Dobrze wejść do Technikum nr 13 w Radzionkowie – projekt przyjęty.
  4. Eko pracownia pod chmurką z zieloną strefą relaksu w Tarnogórskiej Sorbonie – projekt przyjęty.
  5. Laboratorium Natury – projekt przyjęty.
  6. Odtworzenie rowów przydrożnych wzdłuż dróg powiatowych na terenie Gminy Zbrosławice – projekt przyjęty.
  7. Remont dróg (wykonanie nakładki asfaltowej) w parku przy Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim – projekt przyjęty.
  8. Ślonsko gościna czyli gryfny tyn nasz Ślonsk – projekt przyjęty.
  9. Tężnia solankowa im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach – projekt odrzucony.
  10. Wykonanie bezpiecznego dojścia do ROD „Wieczorek” w ciągu drogi powiatowej nr 3276S ul. Bytomskiej w Tarnowskich Górach – projekt przyjęty.

270 000 zł przeznaczone dla gmin: Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg, Krupski Młyn:

1. Bezpieczna droga – projekt przyjęty.
  2. Bezpieczne skrzyżowanie w Ożarowicach – projekt przyjęty.
  3. Poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych w gminie Krupski Młyn – projekt przyjęty.
  4. Remont i odbudowa chodnika przy ulicy Dworcowej w Miasteczku Śląskim, fragment chodnika od ul. Sportowej w kierunku ulicy Ceramicznej … do końca – projekt przyjęty.
  5. Remont kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 3250S w Kaletach Drutarni – projekt przyjęty.