Odsłonięcie tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Komisariatu Straży Granicznej

Data publikacji: 18 października 2024

W piątek, 18 października, Starosta Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel uczestniczył w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Komisariatu Straży Granicznej, który przed II Wojną Światową działał w Kaletach. Wydarzenie odbyło się przy ul. Ks. Drozdka 34, w miejscu, gdzie znajdowała się siedziba komisariatu. Podczas uroczystości złożono kwiaty 🌹, oddając hołd osobom, które pełniły służbę w tamtych latach.

Na tablicy pamiątkowej widnieje inskrypcja:

„W tym budynku w latach 1930-1939 mieścił się Komisariat Straży Granicznej. Podlegały mu placówki Straży Granicznej w Mikołesce, Bruśku i Boruszowicach. Pamięci żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników formacji” 🇵🇱

Inicjatorem upamiętnienia placówki SG jest Pan Jacek Grasela. Cieszymy się, że są osoby, które dbają o to, aby pamięć o miejscach i ludziach była zachowana. Dzięki takim inicjatywom możemy oddać hołd bohaterom przeszłości i pielęgnować naszą wspólną historię, która pozostaje żywa w sercach kolejnych pokoleń.