Witaj szkoło!

Data publikacji: 2 września 2013

1 487 uczniów rozpoczęło dziś naukę w 49 oddziałach klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. 630 pierwszoklasistów wybrało technika, 594 – licea ogólnokształcące, 223 – szkoły zawodowe, 30 – liceum plastyczne. Uroczystego otwarcia roku szkolnego 2013/2014, w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, dokonali. starosta Lucyna Ekkert oraz członek Zarządu Powiatu – Marian Szukalski. W uroczystości udział wzięli także m.in. wicewojewoda Andrzej Pilot, poseł Tomasz Głogowski, Elwira Barańska – Szczerba z Kuratorium Oświaty oraz radni: Zdzisław Czapla i Grzegorz Waloszczyk.
Inauguracja nowego roku szkolnego była okazją do przekazania nauczycielom awansów. Stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego uzyskało w tym roku 29 nauczycieli. Znaleźli się wśród nich: Elżbieta Tomaszewska – II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Tarnowskich Górach, Rajmund Müller – Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Justyna Łapińska – Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. K. Goduli w Tarnowskich Górach, Dorota Pietruszka – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Hanna Bonarska – Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej im. K. Goduli w Tarnowskich Górach, Barbara Łysik – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Aniela Kalaga – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Hanna Tarnogórska – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Dagmara Patoń – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Karina Słota – Zespół Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach, Katarzyna Maruszczyk – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Magdalena Wojnar – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Andrzej Morawski – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Magdalena Poźniak – Zespół Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach, Jolanta Mazur – Pogoda – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach, Agnieszka Pyka – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Agata Konieczna – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Monika Waligóra – Zespół Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej – Curie w Tarnowskich Górach, Justyna Drzazga – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach, Adam Kierat – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Marcin Kupka – II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Tarnowskich Górach, Ryszard Bochynek – Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Agnieszka Ziaja – Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Agata Drożyńska – Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Grzegorz Nowak – Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Rafał Kamiński – Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Sylwia Kulesza – Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie, Agnieszka Dudała – Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie i Małgorzata Kierat – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach.
W ramach uroczystości wręczono również stypendia. Otrzymało je 16 najzdolniejszych uczniów: Sandra Bartosik – Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach, Szymon Boroński – Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, Paulina Brzozowska – Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Katarzyna Garczarczyk – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Chorzowie, Nikola Gorczycka – Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, Marcelina Kasprusz – II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Tarnowskich Górach, Adam Latos – II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Tarnowskich Górach, Dawid Marusczyk – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Smolenia w Bytomiu, Patrycja Miara – Zespół Szkół Artystyczno – Projektowych w Tarnowskich Górach, Wiktoria Orlicz – I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, Laura Prusak – I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, Aleksandra Ptok – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im F. Chopina w Bytomiu, Patryk Rogocz – II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Tarnowskich Górach, Alicja Trojan – I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, Hanna Trojan – I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach oraz Roksana Zubek – II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Tarnowskich Górach.
W powiecie mamy 8 szkół zawodowych, 10 techników, 5 liceów ogólnokształcących oraz jedno liceum plastyczne. Łącznie w szkołach prowadzonych przez powiat uczy się około 5,5 tysiąca uczniów.