Startujemy z budżetem partycypacyjnym!

Data publikacji: 14 lutego 2022
Awatar Budżet Partycypacyjny

Szanowni Państwo! Rusza kolejna, już VII edycja budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego. Zarząd Powiatu Tarnogórskiego pozostawił do dyspozycji mieszkańców kwotę 600 tysięcy złotych. Ta edycja rusza pod hasłem „Ty decydujesz – my inwestujemy”.

Dzięki budżetowi partycypacyjnemu, każdy będzie mógł samodzielnie zgłosić, a potem zadecydować w głosowaniu, na jak cel powyższe pieniądze zostaną wydane.

Od dziś do 25 marca br. można składać propozycje projektów, które będą realizowane w 2023 roku.

Na stronie BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2023 publikujemy dla Państwa formularze oraz przygotowane materiały pomocnicze:

Zapraszamy do udziału w VII edycji budżetu partycypacyjnego. Liczymy na Państwa projekty!

Przypominamy zasady:

Zabezpiecza się w budżecie Powiatu Tarnogórskiego na 2023 rok kwotę 600 000 zł z przeznaczeniem na budżet partycypacyjny na 2023 rok.

Dokonuje się podziału kwoty 600 000 zł na dwie pule:

1) gminy z liczbą mieszkańców poniżej 10 000 mieszkańców, w skład których wchodzą: Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg, Krupski Młyn otrzymują 45% ogólnej kwoty budżetu partycypacyjnego tj. 270 000 zł;

2) gminy z liczbą mieszkańców powyżej 10 000 mieszkańców, w skład których wchodzą: Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Zbrosławice otrzymują 55% ogólnej kwoty budżetu partycypacyjnego tj. 330 000 zł.

Więcej informacji i dokumenty do pobrania Budżet Partycypacyjny edycja na 2023 rok

Awatar Budżet Partycypacyjny