Wyjątkowe kobiety powiatu tarnogórskiego

Data publikacji: 20 marca 2023
kolarz ze zdjęć wyróżnionych kobiet

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim. Podczas spotkania wyróżnione zostały wyjątkowe kobiety, które w swoim życiu pomagają, wspierają oraz edukują osoby z niepełnosprawnościami. Gabriela Kowalska – przewodnicząca rady podziękowała tym wyjątkowym osobom za wszelkie formy pomocy i wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami. W imieniu zarządu powiatu gratulacje oraz słowa uznania przekazał Stanisław Torbus.

Wśród wyróżnionych kobiet przez radę znalazły się:

• Katarzyna Sosada – współpracująca z ośrodkiem dla niewidomych oraz zaangażowana w pomoc dzieciom i osobom niedowidzącym i niewidomym, obecnie Zastępca Wójta gminy Zbrosławice,
  • Joanna Lidochowska Tomczyk – wspierająca wszelkie działania rady, a także współwłaścicielka Wydawnictwa KA S.C.
  • Mariola Rzemyk – pielęgniarka, pracownik szkoły oraz współwłaścicielka firmy RZEMYK TRAVEL,
  • Beata Kiszel – Dyrektor Muzeum w Tarnowskich Górach, inicjatorka i współtwórczyni udogodnień dla osób poruszających się na wózkach,
  • Magdalena Wrodarczyk – obecnie prowadząca Fundację Podaruj Dobro, która nie tylko wspiera osoby z niepełnosprawnościami, ale na swoim przykładzie pokazuje, że pomimo wielu trudności i przeciwieństw losu, można żyć i pomagać innym,
  • dr Kornelia Szendzielorz Honisz, która w codziennej pracy, ale także w wielu dodatkowych wydarzeniach szkoli, uświadamia i przekazuje niezbędne informacje mogące pomóc w kontaktach z osobami schorowanymi,
  • Anna Pająk – Dyrektor SOSW w Tarnowskich Górach, która zawodowo i prywatnie wspiera oraz pomaga niepełnosprawnym dzieciom.
  • Wśród wyróżnionych są także pani Agnieszka Lenartowicz Łysik oraz dr Beata Poprawa, które w swojej codziennej pracy zawodowej, jak również w czasie prywatnym skupiają się na pomocy osobom z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami.

kolaż ze zdjęć z wyróżnionymi kobietami