Konkurs o księdzu Blachnickim rozstrzygnięty

Data publikacji: 28 lutego 2017

Finał konkursu wiedzy o księdzu Franciszku Blachnickim, zmarłym przed 30 laty kapłanie, założycielu Ruchu Światło-Życie, rozegrano wczoraj (27 lutego) w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Uczestniczyło w nim 80 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnogórskiego. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, wręczył zwycięzcom starosta tarnogórski Józef Burdziak.

Aparat cyfrowy Nikon za zdobycie pierwszego miejsca otrzymała Zuzanna Klepacz z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach, wieżę Philips za zdobycie drugiego miejsca dostała Urszula Gołkowska z II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, dyktafon Olympus był nagrodą dla Agaty Doniec, również uczennicy II LO, za zdobycie trzeciego miejsca. Czwarte miejsce zdobył Mateusz Ludyga z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, zaś miejsce piąte przypadło w udziale Natalii Szopie z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Nagrodami za czwarte i piąte miejsce były słuchawki.
Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Warda (II LO im. Stanisława Staszica), Paweł Gałucha (I LO im. Stefanii Sempołowskiej), Klaudia Potempa (SOSW), Weronika Jędrusik (ZS Gastronomiczno-Hotelarskich), Aleksandra Olszok (ZS Techniczno-Usługowych), Sonia Masiarek ( II LO), Karolina Maligłówka (SOSW), Adam Jochemczyk (ZS Technicznych i Ogólnokształcących), Marta Bola i Weronika Woźnik (ZS Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących).

Konkursowi, którego organizatorami były Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, towarzyszyły warsztaty medialne dla uczniów szkół ponadpodstawowych, prowadzone przez profesjonalną ekipę telewizji TRWAM.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali starosta Józef Burdziak oraz biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej Adam Wodarczyk – postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, wieloletni członek Ruchu Światło-Życie, tarnogórzanin z pochodzenia.
Podczas uroczystości rozdania nagród władze samorządowe Powiatu Tarnogórskiego reprezentowali wicestarosta Marian Szukalski i naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Elżbieta Susek.