Otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Data publikacji: 3 kwietnia 2018

Powiat Tarnogórski otrzymał dotację od Wojewody Śląskiego na zakup książek do bibliotek szkolnych w ramach realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W ramach realizacji rządowego programu w 2018 roku powiat otrzymał dotację z w wysokości 52 000 zł.

Całkowity koszt projektu wynosi 65 000 zł, a wkład własny powiatu – 13 000 zł.

Dotację na zakup książek otrzymały następujące szkoły:

• Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie (dotacja w wysokości 5 000 zł)
  • Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach (dotacja w wysokości 15 000 zł )
  • Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach (dotacja w wysokości 15 000 zł)
  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach (dotacja w wysokości 15 000 zł)
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach (dotacja w wysokości 15 000 zł)

W województwie śląskim wsparcie z budżetu państwa otrzymało 373 szkół i bibliotek pedagogicznych na łączną kwotę 3 438 367 zł.