XXIII Dożynki Województwa Śląskiego

Data publikacji: 23 sierpnia 2023
grupa osób prezentująca korone

20 sierpnia odbyły się XXIII Dożynki Województwa Śląskiego. Uroczystości zostały zorganizowane w powiecie częstochowskim, w gminie Rudniki Wielkie. Tegoroczne święto plonów rozpoczęto dożynkową mszą świętą, którą odprawił ks. Biskup Antoni. W uroczystościach uczestniczył przedstawiciel zarządu Powiatu Tarnogórskiego Krzysztof, a Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Orzecha zaprezentowały własnoręcznie wykonaną koronę dożynkową reprezentując Powiat Tarnogórski.

Oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych przygotowano wiele atrakcji: prezentację koron dożynkowych z gmin/powiatów województwa śląskiego, stoiska instytucji rolniczych, samorządowych, stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi specjałami oraz rękodziełem ludowym.

W trakcie uroczystości wręczono „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego” oraz „Zasłużony dla Rolnictwa”.