Powiat Tarnogórski w czołówce

Data publikacji: 27 lutego 2024

Powiat Tarnogórski w czołówce w Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu za 2023 rok. W Rankingu przeprowadzonym przez Związek Powiatów Polskich nasz powiat zajął 5 miejsce w województwie śląskim oraz 14 miejsce w Polsce. Tym samym awansowaliśmy w grupie powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców otrzymując wyróżnienie „Laureat Rankingu Powiatów 2023”.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w dniu 13 marca br. w Karpaczu.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony już od 20 lat przez Związek Powiatów Polskich. W rankingu uczestniczą wszystkie zainteresowane samorządy powiatowe oraz miasta na prawach powiatu.

Powiat Tarnogórski punktacja: link do punktacji

Główne zasady rankingu.

Laureaci Rankingu prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich typowani są w 4 kategoriach:

– powiaty do 60 tys. mieszkańców,

– powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców,

– powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców,

– miasta na prawach powiatu.

Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco w trybie online. W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci ZPP przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w siedmiu grupach tematycznych takich jak:

1. Rozwój i fundusze.

2. Polityka społeczne i zdrowotna.

3. Edukacja, kultura i sport.

4. Samorząd na rzecz mieszkańców.

5. Działania krajowe i międzynarodowe.

6. Działania ekoenergetyczne i proekologiczne.

7. Działania promocyjne.

Kategoria: powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców:

Powiat Pilski – „Dobry Polski Samorząd 2023”

Powiat Wodzisławski

Powiat Cieszyński

Powiat Kartuski

Powiat Kielecki

Powiat Inowrocławski

Powiat Poznański

Powiat Wejherowski

Powiat Piaseczyński

Powiat Myślenicki