Powiatowy Dzień Strażaka OSP RP

Data publikacji: 19 maja 2024
uroczysta zbiórka z okazji dnia strażaka

W sobotę odbyły się powiatowe uroczystości z okazji Dnia Strażaka, które zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowskich Górach. Podczas uroczystości nadano odznaczenia i wyróżnienia dla strażaków ochotników oraz osób wspierających działalność jednostek. Starosta Adam Chmiel podziękował wszystkim druhnom oraz druhom za poświęcenie i pracę na rzecz mieszkańców powiatu. Starosta złożył także gratulacje odznaczonym i wyróżnionym strażakom.
W uroczystościach udział wzięły wszystkie OSP powiatu tarnogórskiego. Wśród gości obecny był Henryk Kiepura, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Śląskiego, który osobiście wręczył odznaczenia i gratulacje strażakom.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Po mszy kolumny samochodów pożarniczych przejechały do Miasteczka Śląskiego, gdzie uroczysta zbiórka nieprzypadkowo odbyła się przed salą Florian.

Podczas uroczystej zbiórki zostały nadane odznaczenia. Złoty Znak Związku otrzymał druh Zbigniew Kozieł z OSP Ożarowice. Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczony został druh Jerzy Grzelka z OSP Świętoszowice. Zostały nadane odznaczenia złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznaki Strażak Wzorowy.
Gratulujemy wszystkim odznaczonym.