Wspólna inwestycja w Kaletach

Data publikacji: 24 maja 2024
odbiór drogi w Kaletach

Powiat Tarnogórski wraz z Miastem Kalety w trosce o bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się, jak również o rozwój walorów turystycznych Zielonej zakończył realizację ciągu pieszo-rowerowego.

Zadanie „Przebudowa DP 2335S ulica Ofiar Katynia w Kaletach” realizowane było w latach 2023-2024, a jego koszt całkowity to ponad 4 mln zł. Miasto Kalety partycypując w kosztach, przeznaczyło na ten cel 50% kosztów całkowitych zadania, pozostałą część sfinansowano z budżetu Powiatu Tarnogórskiego.

Wykonano przebudowę jezdni, budowę kanalizacji deszczowej, budowę jednostronnego ciągu pieszo rowerowego z oraz remont pobocza po drugiej stronie ulicy, wprowadzenie nowego oznakowania poziomego oraz pionowego.

W tym tygodniu odbył się odbiór, w którym uczestniczyli m.in. Starosta Adam Chmiel, Członek Zarządu Powiatu Dariusz Wysypoł oraz Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

Zważając na zbliżające się wakacje inwestycja ta poprawi dostępność komunikacyjną do Zielonej, a także w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo użytkowników ciągu pieszo-rowerowego.