Działamy #uczęsięwtg !

Data publikacji: 14 czerwca 2024
Grupa osób siedzących w dużej sali. Na stolikach znajdują się mikrofony. W tle ściana z oknami.

To już kolejne spotkanie w tym roku grupy nauczycieli, uczniów i przedstawicieli starostwa, którzy są zaangażowani w promocję szkół ponadpodstawowych. W czwartek 13 czerwca w sali sesyjnej urzędu odbyła się narada uczestników programu. Spotkanie otwarł Dariusz Szopa – członek zarządu powiatu, który podziękował wszystkim za dotychczasowe działania i jednocześnie zachęcił do kolejnych wspólnych przedsięwzięć w zakresie promocji szkolnictwa w naszym powiecie.

Uczestnicy podsumowali wydarzenia i uroczystości, które miały miejsce w pierwszym półroczu bieżącego roku, w tym targi edukacyjne , działania promocyjne , działalność punktu konsultacyjnego i wiele innych, które działy się w poszczególnych szkołach.

Jednym z tematów narady były też plany na kolejne półrocze, m.in. wspólny pomysł na udział w Pochodzie Gwarkowskim, forum szkolnictwa zawodowego, promocja w środkach komunikacji miejskiej, czy też inne akcje integrujące uczniów i nauczycieli. Jak podkreślali uczestnicy, jesteśmy dobrym przykładem, że razem możemy więcej osiągnąć, mimo, że każdy reprezentuje inną szkołę, to i tak „wszyscy gramy do jednej bramki”.