Wsparcie nauczania przedmiotów ogólnokształcących w tarnogórskim Ekonomiku

logo UE poziom efs

Powiat Tarnogórski realizował projekt p.n.: „Wsparcie nauczania przedmiotów ogólnokształcących w tarnogórskim Ekonomiku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dla osi priorytetowej XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego; dla działania 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego; dla poddziałania 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs.

Termin realizacji: 01.09.2018 – 31.10.2020

Cel projektu to podniesienie jakości oferty kształcenia ogólnokształcącego w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach poprzez kształtowanie i rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej wśród 171 uczniów klas I-III kształcących się na kierunku technik ekonomista, technik handlowiec, technik organizacji reklamy i technik spedytor, poprzez dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, języków niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego, koła zainteresowań z języka rosyjskiego, niderlandzkiego, a także stworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu oraz doposażenie pracowni matematycznej i geograficznej w pomoce dydaktyczne, sprzęt TIK oraz zajęcia pozaszkolne.

Wartość całkowita: 149 096,41 zł

Koszty kwalifikowane: 149 096,41 zł